Wat doet het Erfgoedhuis | Zusters van Liefde?

Huis vol straffe verhalen over straffe vrouwen

Als Erfgoedhuis l Zusters van Liefde bewaren en vertellen we de geschiedenis van de Zusters van Liefde JM en hun realisaties in het onderwijs, de gezondheids- en welzijnszorg.

Bij uitbreiding vertellen we het verhaal van vrouwelijke religieuzen algemeen, van hun leven achter de kloostermuren en van de pioniersrol die velen van deze – vaak anonieme – vrouwen speelden in onze ‘zorggeschiedenis’… .

Ons team

Ons team omvat 5 vaste medewerkers en een groep onmisbare vrijwilligers. We krijgen ook regelmatig stagiairs geschiedenis of archivistiek over de vloer.

2016-01-28 13.26.32

Publiekswerking

Ons Erfgoedhuis stimuleert opzoekingen en onderzoek. We organiseren eigen tentoonstellingen, doen mee aan Erfgoed- en Open Monumentendag en stellen onze collectie ter beschikking aan derden (bv. Museum Dr. GuislainRed Star Line Museum).

Blijf op de hoogte van onze activiteiten via onze Nieuwsbrief en sociale media.

Onze collectie

Het Erfgoedhuis bewaart een heel gevarieerde collectie die getuigt van de vele zorgdomeinen waarin de zusters actief waren. Je kan de hele collectie komen raadplegen in onze leeszaal van maandag tot en met vrijdag.

Vragen?

Geef een reactie

Thema: Baskerville 2 door Anders Noren.

Omhoog ↑

%d bloggers liken dit: